De Press – punk & rock po góralsku

Punk & Rock Band – Strona oficjalna (2016)

Mgła – film o katastrofie w Smoleńsku

Posted on Sty 3, 2011

Mgła - film o katastrofie w Smoleńsku

3 stycznia 2011 roku w Krakowie odbyła się premiera filmu Mgła - pierwszego polskiego dokumentu o katastrofie w Smoleńsku.

Posępna, metalowa muzyka oraz charyzmatyczny wokal Andrzeja Dziubka śpiewającego suplikację "Święty Boże, święty mocny..." otwiera pierwsze kadry, a potem towarzyszy kolejnym częściom dokumentu reżyserki Marii Dłużewskiej i dziennikarki Joanny Lichockiej.

Mgła to opowieść o katastrofie smoleńskiej widzianej oczami tych urzędników kancelarii prezydenta, którzy 10 kwietnia 2010r. czekali na polską delegację w Katyniu lub zostali w Polsce. Premiera odbyła się 3 stycznia a dwa dni później film został dołączony na płytach do tygodnika Gazeta Polska.

...  Film będzie pokazywał pierwsze chwile po katastrofie, ale również analizował to, co działo się przed 10 kwietnia. Chcieliśmy też oddać atmosferę wokół lotu prezydenta, jak i tego, co działo się po katastrofie. Film jest dokumentacją zarówno faktów jak i emocji - przyznaje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej"

Jak mówi Tomasz Sakiewicz, w filmie znajdą się wypowiedzi ministrów Lecha Kaczyńskiego, którzy nie uczestniczyli w locie do Smoleńska. - Relacjonują oni jak wyglądały przygotowania do uroczystości w Katyniu i jak obniżano rangę lotu prezydenta - mówi Sakiewicz. 

W sieci już można zobaczyć zwiastun filmu, w którym Andrzej Dziubek z zespołem De Press zaśpiewał suplikacje  "Święty Boże". Film ukaże się w nakładzie 125 tysięcy.

– fragment artykułu zamieszczonego na stronie Polskiego Radia.

Suplikacje. Święty Boże, święty mocny

  • Aranżacja: Michał Skarżyński
  • Śpiewa: Andrzej Dziubek, De Press
  • Montaż: Paweł Suchta
  • Producent: Gazeta Polska

 Źródło:

www.wyborcza.plwww.polskieradio.pl

Mgła - film o katastrofie w Smoleńsku, 5 stycznia z Gazetą Polską

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *