De Press – punk & rock po góralsku

Punk & Rock Band – Strona oficjalna (2016)

De Press w Cegielskim o Czerwcu’56

Posted on Cze 10, 2016

Konferencja prasowa De Press

Zespół De Press przygotowuje koncert na obchody 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca.

Cała płyta opowiadająca o walce ruchu robotniczego z władzą komunistyczną ma być gotowa jesienią, ale na obchody rocznicy Czerwca 1956 przygotowana będzie "epka" - czyli minialbum. Trwa intensywna praca muzyków i postprodukcji. - Chcemy by piosenka patriotyczna była popularnym kawałkiem, który nucą wszyscy. Wykorzystujemy autentyczne teksty ludzi, którzy przeżyli Czerwiec 56, poetów, którzy nawiązywali do tych wydarzeń oraz z tekstów, które teraz zostały napisane. Zapraszam do słuchania - mówi gitarzysta Dariusz Budkiewicz, który przy tym projekcie współpracuje z zespołem De Press.

Koncert odbędzie się 26 czerwca pod patronatem Radia Merkury i poznańskiej TVP Poznań. Przygotowywana jest też transmisja koncertu. - Zespół De Press to połączenie folku i rocka. Chcemy opowiedzieć o ostatnim polskim powstaniu. Ja czuję to, co się dzieje na ulicy, jestem wrażliwy na ucisk ludzi przez totalitarne systemy - mówi lider zespołu Andrzej Dziubek.        

Minialbum De Press o poznańskim Czerwcu będzie można zdobyć kupując tygodnik "Gazeta Polska" oraz w konkursach Radia Merkury. 

Maciej Kluczka/gł/szym

źródło: http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/de-press-w-cegielskim-o-czerwcu-56.html

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *